Kui kümnekonna aasta ees rääkisime üle Eesti interneti põhivõrgu rajamisest kui seniolematust megaprojektist, siis nüüd on kasvamas seniarvatust midagi veelgi suuremat – enam kui saja tuhande eestlase kodu on üles näidanud huvi põhivõrgust netikaabel majja saada.

Tänaseks päevaks on viie maakonna peale käivitatud kolm projekti, mis riigi ja elanike endi rahakoti toel peavad päädima sellega, et järgneva kahe-kolme aasta jooksul jõuab nende koju ülikiiret internetti, tele- ja muidu digiteenuseid võimaldav valguskaabel.

«Töö pidevalt käib, aga kuna tegemist on väga mastaapse projektiga – kindlasti suurem kui oli baasvõrgu EstWin projekt –, siis kõik võtab aega,» kirjeldas Postimehele asjade käiku projekte vedava OÜ Topest juht Olav Harjo.

Tema viidatud projektid on täpsemalt järgmised:

  • DigiTee – Pärnumaa ja Lihula ning Hanila Läänemaalt
  • DigiMaa – Harjumaa (Tallinnast kaasatud ainult Pirita linnaosa)
  • Digikond – Raplamaa, Läänemaa (v.a. Lihula ja Hanila) ning Türi ja Väätsa vald Järvamaalt. Arutatakse terve Järvamaa liitumist Digikonnaga.

«Seega on meil hetkel käimas Digi-projektid alal, kus elab kokku ligi  355 000 inimest. Lisaks on mulle tulnud päringuid veel mitmest maakonnast, kus plaanitakse samuti digiprojektiga algust teha,» ütles Harjo.

Praeguseks on tulnud nende kolme projekti peale kokku veidi üle 20 000 sooviavalduse valguskaabli majja saamiseks. Kuna see tohutu suur hulk sooviavaldusi on tulnud majade kohta ning nende seas on ka korterelamuid, siis praegu on veel vara öelda, mitut leibkonda ja kui paljusid inimesi need esindavad.

Loe edasi Postimehest (link).

Autor: Aivar Pau

Share This